UCHWAŁA Nr 44/2020
Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców
z dnia11 marca 2020 r.
w sprawie wytycznych dla okręgowych zarządów PZD i zarządów ROD
w zakresie decyzji o terminie walnych zebrań ROD w 2020r.
w związku zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym przez koronawirus COVID-19
Krajowy Zarząd PZD, działając na podstawie § 134 ust. 1 i 2 pkt 1) Statutu PZD oraz § 134 ust. 1 i 2 pkt 1) i 7) Statutu PZD w zw. z art. 33 i 34 ustawy o ROD postanawia:
§1
1. Upoważnić okręgowe zarządy PZD do podjęcia decyzji o przesunięciu terminów walnych zebrań (odpowiednio konferencji delegatów) ROD na termin do 31 lipca 2020r.
2. Zwrócić się do zarządów ROD o natychmiastowe przesunięcie terminów walnych zebrań w ROD na późniejszy termin.
§ 2
Upoważnić zarządy ROD do pobierania od działkowców z ROD zaliczek z tytułu opłat ogrodowych przeznaczonych na pokrycie kosztów funkcjonowania ROD w 2020r. w wysokości odpowiadającej opłatom wynikającym z uchwał walnych zebrań (konferencji delegatów) podjętych w 2019r.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Uzasadnienie
Zgodnie z zaleceniami wydawanymi przez władze publiczne w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się tzw. koronawirusa, należy dążyć do unikania organizacji zgromadzeń publicznych. Jakkolwiek przypadające w okresie wiosennym walne zebrania ROD nie zaliczają się wprost do tej kategorii, to w praktyce mają one zbliżony charakter. Stąd też w obecnych warunkach dążenie do ścisłego przestrzegania terminów WZ w ROD określonych w § 59 Statutu PZD (tj. do 15 maja) należy uznać za niewskazane. Zwłaszcza jeżeli uwzględnić warunki, w jakich częstokroć odbywają się WZ w ROD, a także fakt, iż znaczna część uczestników WZ ROD z uwagi na wiek, zalicza się do kategorii osób z tzw. grup podwyższonego ryzyka. Dlatego KZ PZD uznał za stosowne skierować do jednostek organizacyjnych PZD zalecenie przesunięcia terminów WZ w 2020r. poprzez generalne skorzystanie przez okręgowe zarządy PZD z kompetencji do przesunięcia terminów WZ (§59 ust. 2 Statutu PZD).
Zdaniem KZ PZD zaistniała sytuacja wręcz nakazuje organom PZD sięgnięcie po rozwiązania, które zminimalizują ryzykozachorowań.
Jednocześnie KZ PZD uznał za konieczne podjęcie działań, które stworzą warunki dla zabezpieczenia ekonomicznego funkcjonowania RODprzy jednoczesnym możliwie najdalej idącym poszanowaniu praw działkowców wynikających z ustawy o ROD.
Nadzwyczajne okoliczności uzasadniają przyjęcie, iż interpretując Statut, w szczególności należy uwzględnić fakt, że zasadniczym obowiązkiem PZD jest zapewnienie działkowcom możliwości korzystania z działki, z którym skorelowany jest obowiązek działkowcówdo współuczestniczenia w finansowaniu funkcjonowania ROD poprzez uiszczanie opłat ogrodowych.
Wpływ na sytuację finansową ROD ma systemowe przesunięcie terminu uchwalania opłat ogrodowych na dany rok w stosunku do terminu powstawania zobowiązań związanych z funkcjonowaniem ROD. O ile ROD są standardowo przygotowane na istnienie tego stanu do 15 maja danego roku, o tyle przesunięcie terminu WZ może spowodować poważne zakłócenie w działaniu ROD. Dlatego też KR PZD uznał, że z uwagi na nadzwyczajny charakter sytuacji w jakiej mogą znaleźć się ROD w 2020r., zasadnym będzie umożliwienie zarządom ROD pobierania od działkowców zaliczek z tytułu opłat ogrodowych w wysokości odpowiedniej do opłat uchwalonych w 2019r. Rozwiązanietakie zapewni środki na finansowaniebieżącejdziałalności ROD,a jednocześnie pozwoli na zachowanie podstawowych standardów transparentności w funkcjonowaniu ROD oraz wykluczy zarzut naruszenia ustawowych uprawnień indywidualnych działkowców w zakresie możliwości skarżenia podwyższenia opłat ogrodowych(art. 34 ustawy o ROD).Na obecnym etapie działanie to należy zatem uznać za w pełni uzasadnione i jednocześnie wystarczająco zabezpieczające potrzeby ROD.
Mając powyższe na uwadze, KZ PZD postanowił jak na wstępie.
I WICEPREZES PREZES
Tadeusz JARZĘBAK Eugeniusz KONDRACKI
KOMUNIKAT
Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców
z dnia 11marca 2020 r.
w sprawie niezbędnych działań organów PZD w związku z
zagrożeniem epidemiologicznym
W związku z rozwijającą się sytuacją dotyczącą zachorowań na Koronawirusa COVID-19 oraz koniecznością zminimalizowania zagrożeń dla działkowców i ich rodzin, Krajowy Zarząd PZD uznał za pilne i konieczne podjęcie następujących zaleceń i decyzji:
Zarządy ROD powinny natychmiast przesunąć termin zwołanych walnych zebrań (konferencji delegatów) i poinformować o tym działkowców w sposób najbardziej stosowny do danej sytuacji (w tym zakresie należy zapoznać się z odrębną uchwałą Krajowego Zarządu);
Prezesi okręgowych zarządów natychmiast odwołają zwołane posiedzenia okręgowych rad PZD i niezwłocznie poinformują o tym zainteresowanych członków;
Właściwe osoby natychmiast odwołają wszystkie zaplanowane szkolenia, narady i inne imprezy oraz zgromadzenia organizowane w związku z działalnością PZD i niezwłocznie poinformują o tym zainteresowane osoby.
Powyższe zalecenia i decyzje mają charakter nadzwyczajny ze względu na powagę sytuacji. Krajowy Zarząd ma w szczególności na uwadze fakt, że większość działkowców to seniorzy i osoby w podeszłym wieku, które są szczególnie narażone na zagrożenie związane z koronawirusem. Istnieje więc bezwzględna potrzeba zminimalizowania takiego ryzyka. Jak podał w swoim komunikacie Główny Inspektor Sanitarny „Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Seniorzy, aby uniknąć zakażenia, powinni ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych”.
Jednocześnie Krajowy Zarząd apeluje do wszystkich struktur i działkowców o dużą wyrozumiałość oraz bezwarunkowe przestrzeganie i stosowanie się do nakazów i decyzji wydawanych przez władze centralne, lokalne i sanitarne. W tej wyjątkowej sytuacji wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością i swoim rozsądnym zachowaniem wspomóc walkę z rozwijającą się epidemią. Nie wolno nam bagatelizować tej sytuacji – chodzi bowiem o zdrowie i życie nas wszystkich –działkowców, naszych rodzin i całego społeczeństwa.
KRAJOWY ZARZĄD
POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW
UWAGA DZIAŁKOWCY!
Zarząd ROD Pocztowiec z uwagi na epidemię koronawirusa odwołuje walne zebranie z dnia 21 marca bieżącego roku. O kolejnym terminie walnego zebrania poinformujemy. W związku z powyższym Zarząd ROD Pocztowiec ustala opłaty za użytkowanie działki w 2020 roku w formie zaliczki w wysokości opłat za rok 2019. Termin uiszczenia opłat zaliczek do 30 czerwca 2020.
Pozdrawiam,
Zarząd ROD Pocztowiec
Zarząd Rodzinnego Ogrodu „Pocztowiec” w Niemczu
zaprasza wszystkich członków ROD „Pocztowiec”
na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
które odbędzie się w dniu 21.03.2020 r. w świetlicy Poczty Polskiej w
Bydgoszczy ul. Jagiellońska 6.
Początek obrad Walnego Zebrania:
I termin godz.10:00 II termin godz. 10:30
* Zgodnie z § 62 ust. 1 Statutu PZD uchwały walnych zebrań odbytych w drugim terminie, co najmniej pół godziny po wyznaczonej godzinie rozpoczęcia w pierwszym terminie, są WAŻNE bez względu na liczbę członków zwyczajnych PZD obecnych na tym zebraniu.
Materiały sprawozdawcze zostaną udostępnione do wglądu w dniu 14.03.2020r. w godzinach 11.00 – 13.00 oraz w dniu 15.03.2020r. w godzinach 11.00 – 13.00 w świetlicy ROD Pocztowiec w Niemczu.
• Zgodnie z § 56 ust. 2 Statutu PZD prawo udziału w walnym zebraniu ma wyłącznie członek zwyczajny PZD w ROD Pocztowiec i wykluczone jest zastępstwo lub działanie przez pełnomocników.
• Każdy członek PZD na walne zebranie musi zabrać dowód tożsamości do okazania, którego może zostać poproszony przy podpisywaniu listy obecności.
· PORZĄDEK WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Przewodniczącego i Prezydium Zebrania. Wyznaczenie Protokolanta.
3. Zatwierdzenie regulaminu Walnego Zebrania Sprawozdawczego.
4. Zatwierdzenie porządku obrad.
5. Wybór Komisji Mandatowej I Uchwał i Wniosków.
6. Sprawozdanie Zarządu ROD z działalności za rok 2019 r. (sprawozdanie merytoryczne i finansowe).
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej ROD za 2019r.
8. Ocena działalności Zarządu ROD za 2019r. przez Komisję Rewizyjną ROD wraz z wnioskami.
9. Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
10. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków, przedstawienie projektów Uchwał i głosowania w sprawach:
1.Zatwierdzenie sprawozdania z działalności Zarządu ROD za 2019 r.
2. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2019 r.
3. Zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej w 2019 r.
11. Projekt planu pracy na 2020 r.
12. Projekt preliminarzy finansowych na rok 2020.
13. Ocena preliminarza finansowego ROD na rok 2020 przez komisję Rewizyjną.
14. Wybory uzupełniające członka Zarządu ROD.
15. Dyskusja.
16. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków, przedstawienie projektu uchwał i głosowania w sprawach:
1.Uchwalenie opłat ogrodowych i terminu ich wnoszenia w 2020r.
2. Uchwalenie realizacji zadania inwestycyjnego (remontowego), w tym partycypacji finansowej działkowców.
3. Uchwalenie planu pracy na rok 2020.
4. Uchwalenie preliminarza finansowego na rok 2020.
5. Uchwalenie innych uchwał dotyczących działalności ogrodu.
17. Sprawy różne.
18. Zakończenie obrad.
Luty w ogrodzie!
□ Odśnieżamy nawierzchnie ze śniegu, unikając spiętrzania pryzm na trawniku.
□ Rozpoczynamy cięcie zimowe drzew i krzewów, po ustąpieniu silnych mrozów.
□ Odladzamy nawierzchnie, unikając soli, a wykorzystując np. piasek.
□ Pamiętamy o podlewaniu gatunków zimozielonych podczas odwilży.
□ Sprawdzamy zabezpieczenia roślin przed mrozem i silnym nasłonecznieniem.
□ Kontrolujemy stan i warunki przechowywania letnich roślin cebulowych.
□ Uważamy na wybijające pędy najwcześniejszych bylin podczas prac.
□ Zwiększamy okrycia roślin przed prognozowanymi większymi mrozami.
□ Nie chodzimy po trawniku, zarówno z pokrywą śnieżną jak i bez.
□ Robimy zakupy ogrodnicze – najlepiej na www.dzialkowiecsklep.pl
□ Chronimy przed nadmiarem wody w czasie odwilży np. kortaderie, pustynniki.
□ Pielęgnujemy przechowywane rośliny balkonowe, np. datury, lantany.
□ Usuwamy z koron drzew mumie – zgniłe i zeschnięte owoce.
□ Powtarzamy bielenie pni drzew owocowych w miarę potrzeby, na początku II.
□ Przygotowujemy rozsadę warzyw, m.in. sałaty, selerów, cebuli, pora.
□ Smarujemy maścią ogrodniczą rany po cięciu i uszkodzenia przez zwierzęta.
□ Sprawdzamy stan owoców i warzyw w przechowalni, usuwamy gnijące.
□ Pędzimy warzywa na parapecie – m.in. szczypiorek, cebulę, pietruszkę.
□ Wysiewamy rozsadę kwiatów, m.in. lobelii, szałwii, werben, żeniszków.
□ Sporządzamy kiełki z nasion różnych warzyw – są wyjątkowo odżywcze.
□ Dokarmiamy ptaki i kontynuujemy je w danym miejscu do wiosny.
□ Dbamy o rośliny doniczkowe, zapewniając im m.in. naświetlenie i wilgotność.
Pamiętaj w styczniu!
• Odśnieżamy ścieżki i podjazdy, unikając spiętrzania śniegu na trawniku.
• Zakładamy dodatkowe okrycia przed spodziewanymi większymi mrozami.
• Bielimy pnie drzew owocowych, szczególnie dokładnie od południowej strony.
• Odladzamy nawierzchnie, posypując je piaskiem lub drobnym żwirem.
• Unikamy chodzenia po zmarzniętym trawniku.
• Chronimy przed nadmiarem wilgoci np. pustynniki, lewizje, juki, trytomy.
• Kontrolujemy i uzupełniamy kopczyki wokół roślin.
• Pędzimy warzywa na parapecie – m.in. cebulę, korzenie pietruszki.
• Podlewamy gatunki zimo¬zielone w okresach odwilży.
• Robimy zakupy ogrodnicze – najlepiej na www. dzialkowiecsklep.pl
• Sprawdzamy zimowe zabezpieczenia roślin i w miarę potrzeby naprawiamy.
• Osłaniamy pnie drzewek siatkami przeciwko zającom i gryzoniom.
• Natleniamy oczka wodne z rybami, np. pływakami napowietrzającymi.
• Pielęgnujemy rośliny doniczkowe, m.in. odkurzamy i zapewniamy dużo światła.
• Wytwarzamy kiełki warzywne – źródło cennych dla zdrowia substancji.
• Usuwamy i niszczymy mumie – zgniłe i zeschnięte owoce na drzewach.
• Przeglądamy owoce i warzywa w przechowalni, usuwając gnijące.
• Sprawdzamy stan kłączy, bulw i cebul roślin ozdobnych w przechowalni.
• Pobieramy zdrewniałe sadzonki krzewów, które wiosną wysadzimy do gruntu.
• Wysiewamy do pojemników m.in. floksy, tawułki i wystawiamy na zewnątrz.
• Dokarmiamy regularnie ptaki, stosując naturalny i świeży pokarm.
• Obwiązujemy kolumnowe i krzaczaste iglaki, zabezpieczając je przed śniegiem.
Pamiętaj w grudniu!
Kontrolujemy i na bieżąco naprawiamy zimowe zabezpieczenia roślin.
Regularnie podlewamy choinki w pojemnikach oraz w stojakach z wodą.
Bielimy drzewa owocowe np. mieszaniną 10 l wody, 2 kg wapna, trochę gliny.
Chronimy przed nadmiarem wilgoci np. rojniki, rozchodniki, kortaderie.
Obwiązujemy korony iglaków, zabezpieczając je przed rozłamaniem przez śnieg.
Nawadniamy gatunki zawsze zielone zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach.
Kopczykujemy i ściółkujemy wrażliwe drzewa i krzewy.
Unikamy deptania zmarzniętego trawnika i rozbijamy na nim skorupy lodowe.
Usuwamy z drzew mumie – zgniłe, zeschnięte owoce i np. głęboko zakopujemy.
Kontrolujemy kłącza, bulwy i cebule roślin ozdobnych w przechowalni.
Okrywamy włókniną zimujące warzywa, jak np. pory, jarmuże, brukselki.
Dokarmiamy ptaki – karmniki zabezpieczamy przed drapieżnikami.
Pobieramy sadzonki zdrewniałe m.in. z jaśminowców, pęcherznic, budlei.
Dbamy o rośliny doniczkowe, zapewniając m.in. dostęp światła i wilgotność.
Pędzimy warzywa na parapecie– m.in. szczypiorek, cebulę, pietruszkę naciową.
Robimy zakupy ogrodnicze – najlepiej na www.dzialkowiecsklep.pl
Sprawdzamy przechowywane owoce, warzywa i usuwamy te gnijące.
Spulchniamy i naprawiamy kopczyki usypane wokół drzew i krzewów.
Umieszczamy pływaki napowietrzające w oczku wodnym z rybami.
Zabezpieczamy pnie drzewek osłonkami przeciwko zającom i gryzoniom.
Okrywamy wrażliwe byliny i cebulowe np. stroiszem, korą, słomą.
Produkujemy warzywne kiełki – źródło cennych dla zdrowia substancji
Pamiętaj w listopadzie!
• Zakładamy zimowe osłony na rośliny – dopiero po ochłodzeniu.
• Kopczykujemy nasadę pędów u wrażliwych krzewów oraz róż.
• Nawadniamy rośliny zawsze zielone (liściaste i iglaste), także w pojemnikach.
• Obwiązujemy kolumnowe i krzaczaste iglaki, zabezpieczając je przed śniegiem.
• Odchwaszczamy ogród, dzięki czemu oszczędzimy sobie pracy wiosną.
• Zabezpieczamy korony wrażliwych krzewów, drzewek m.in. włókniną, jutą.
• Okrywamy mało odporne byliny i cebulowe np. korą, stroiszem, słomą.
• Pobieramy sadzonki zdrewniałe m.in. z winorośli, dereni, kalin, krzewuszek.
• Zwalczamy kędzierzawość liści brzoskwini opryskami np. z Miedzianu 50 WP.
• Przekopujemy nawozy zielone wysiane w sezonie.
• Przerabiamy i przesiewamy kompost, nierozłożone składniki pozostawiamy.
• Przykrywamy włókniną zimujące warzywa, jak np. jarmuże, brukselki, pory.
• Robimy zakupy ogrodnicze – np. na www. dzialkowiecsklep.pl
• Stosujemy nawożenie organiczne, zasilając rośliny kompostem, obornikiem.
• Ścinamy pędy bylin, pozostawiamy tylko te, które mogą być dekoracyjne zimą.
• Ściółkujemy rośliny, co jest szczególnie korzystne dla zimozielonych.
• Usuwamy z drzew mumie– zeschnięte, zgniłe owoce i głęboko zakopujemy.
• Wysiewamy do gruntu marchew, pietruszkę, koper na wczesny zbiór.
• Zabezpieczamy drzewka osłonkami przeciwko zającom i gryzoniom.
• Dbamy o ogród wodny, m.in. oczyszczamy i przycinamy rośliny.
• Dokarmiamy ptaki – raz rozpoczęte dokarmianie kontynuujemy do wiosny.
• Pędzimy warzywa na parapecie – m.in. szczypiorek, cebulę, czosnek.
• Pielęgnujemy rośliny doniczkowe, dbając m.in. o dostęp światła i wilgotność.
ZAMKNIĘCIE WODOCIĄGU - 26.10.2019r. O GODZ. 10.00
Jak co roku na zimowy okres na terenie ogrodu zostanie zamknięta woda w dniu 26.10.2019 r.
Uprasza się Państwa, aby po tym okresie spuścili Państwo wodę z rur i wodociągu doprowadzającego wodę do Państwa ogródków i altan oraz odkręcili krany, zabezpieczając rury i kolanka zaślepkami (te osoby, które robią to na zimę). Pozwoli to zminimalizować uszkodzenia rur, które mogą powstać przez rozsadzenie wody pozostałej w rurach po jej zamarznięciu.
Uprasza się też, aby przed terminem otwarcia wody na wiosnę dokonali Państwo przeglądu stanu rur po zimie (na terenie swojej działki i altan) i sprawdzenia czy krany pozostały na miejscu i nie zostały skradzione czy uszkodzone. Prosimy o zakręcenie kranów przed otwarciem wody, aby nie powodować jej wycieków.
Liczymy na współpracę z Państwem w tym roku i mamy nadzieję, iż zarówno zamknięcie na zimę, jak i otwarcie wody na wiosnę przebiegnie sprawnie i bez dodatkowych niespodzianek.
Zarząd
ROD POCZTOWIEC
KOMUNIKAT
Wzorem wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i administracji mieszkań komunalnych, odczyty wodomierzy działkowych dokonywać będzie samodzielnie działkowiec i następnie w określonym terminie będzie podawał w formie pisemnej odczytane wartości do zarządu ogrodu.
Pierwszy odczyt nastąpi na dzień uruchomienia wodociągu. Drugi na dzień zamknięcia wodociągu.
Warunkiem naliczenia opłaty za zużytą wodę wg wskazań wodomierza jest:
1. posiadanie sprawnego przyłącza przed wodomierzem,
2. posiadanie zalegalizowanego wodomierza,
3. dotrzymanie terminu odczytu ustalonego przez Zarząd Ogrodu.
4. posiadanie nienaruszonej plomby.
Niespełnienie tych wymogów spowoduję naliczenie opłaty na zasadzie ryczałtu wyliczonego wg. wzoru.
Wartość opłaty wyniesie: -wskazane licznika głównego / w przyszłości liczników alejkowych / po odjęciu rozliczeń indywidualnych i podzieleniu po przez ilość osób nie spełniających w/w warunków .
Wzór karty odczytu umieszczony zostanie w gablotach i na stronie internetowej.
Odczyty będą zbierane w skrzynce na korespondencję umieszczonej na ścianie domu działkowca w terminie do 7 dni - od uruchomienia i zamknięcia wodociągu
Osoby dokonujące instalacji zdjętego na czas zimy wodomierza po jego ponownej instalacji zgłaszają ten fakt do zarządu ogrodu w celu jego zaplombowania - w terminie do 7 dni. / ta operacja pozostaje bezpłatna/.
Każde założenie plomby w innym przypadku będzie płatne .
Zarząd ogrodu / komisja wodna/ zastrzega sobie prawo do kontroli instalacji oraz stanu wodomierzy w okresie działania wodociągu.
Przyczyną zmiany metody naliczeń opłat za zużytą wodę jest fakt, coraz większej trudności na jaką napotykają zespoły odczytujące liczniki wody, zarówno na początku jak i na końcu sezonu, oraz przypadki uporczywego nie stosowania się do zaleceń komisji wodnej.
O D C Z Y T W O D Y
NR DZIAŁKI …………………
STAN ……………………………. , …………………………
STAN PLOMBY/ NR ………………………………………………
DATA ODCZYTU ……………………………………………………
PODPIS ………………………….
========================================================================================
Zarząd ROD „Pocztowiec” informuje, że uruchomienie wodociągu oraz kontrola i plombowanie wodomierzy odbędzie się w dniach 06 kwietnia 2019 roku od godz.11:00.
Prosimy użytkowników działek o zamontowanie do dnia 05.04.br. zaworów i wodomierzy na działkach.
Prosimy o bezwzględną obecność użytkowników działek.
Jednocześnie informujemy, że wymiana wodomierzy przewidzianych do legalizacji - rocznik 2009 i starszych winna nastąpić przed uruchomieniem wodociągu !
Przypominamy też , o zakręceniu zaworów i kranów , aby podczas uruchomienia wodociągu nie nastąpiło zalanie altany lub działki.
WALNE ZEBRANIE
SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
odbędzie się w dniu 30.03.2019 r.
w świetlicy Poczty Polskiej w Bydgoszczy ul. Jagiellońska 6.
Początek obrad:
W terminie godz.10:30 , w II terminie godz. 11:00*
* Zgodnie z § 62 ust. 1 statutu PZD uchwały walnych zebrań odbytych w drugim terminie, co najmniej pół godziny po wyznaczonej godzinie rozpoczęcia w pierwszym terminie, są ważne bez względu na liczbę członków zwyczajnych PZD obecnych na tym zebraniu.
• Zgodnie z § 56 ust. 2 statutu PZD prawo udziału w walnym zebraniu ma wyłącznie członek zwyczajny PZD w danym ROD i wykluczone jest zastępstwo lub działanie przez pełnomocników.
• Każdy członek PZD zaproszony na walne zebranie musi mieć ze sobą dowód tożsamości, który będzie sprawdzany przy podpisywaniu listy obecności.
• Materiały sprawozdawcze dostępne są do wglądu w świetlicy ogrodowej
w dniach: 21.03.2019r. (czwartek) w godzinach: 12.00 – 17.00
oraz 23.03.2019r. (sobota) w godzinach: 11.00 – 16.00
PORZĄDEK OBRAD
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Przewodniczącego i Prezydium zebrania. Wyznaczenie protokolanta.
3. Zatwierdzenie porządku obrad.
4. Zatwierdzenie Regulaminu Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego.
5. Wybór komisji Mandatowej, Wyborczej oraz Uchwał i Wniosków.
6. Sprawozdanie Zarządu ROD z działalności za 2018rok (sprawozdanie merytoryczne i finansowe) oraz za kadencję.
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej ROD z działalności w 2018 roku oraz za kadencję.
8. Ocena działalności Zarządu ROD za 2018 rok oraz za kadencję przez Komisję Rewizyjną ROD wraz z wnioskiem w spawie absolutorium.
9. Projekt programu działania na kadencję 2019-2022.
10. Projekt planu pracy na 2019 rok. 1. Projekt preliminarzy finansowych ROD na 2019 rok.
12. Ocena preliminarzy finansowych ROD na 2019 rok przez Komisję Rewizyjną ROD.
13. Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
14. Dyskusja.
15. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków.
16. Głosowania
1. Zatwierdzenie sprawozdania z działalności Zarządu ROD
w 2018 roku oraz za kadencję.
2. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2018 rok.
3. Uchwała w sprawie absolutorium dla ustępującego Zarządu
ROD.
4. Zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji
Rewizyjnej ROD w 2018 roku i za kadencję.
5. Ustalenie składów liczbowych zarządu ROD i Komisji
Rewizyjnej ROD. Przedstawienie przez Komisję Wyborczą
kandydatów do Zarządu ROD, Komisji Rewizyjnej ROD
i na delegata na Okręgowy Zjazd Delegatów PZD.
6. Wybory Zarządu ROD, Komisji Rewizyjnej ROD i delegata
na Okręgowy Zjazd Delegatów PZD.
7. Uchwalenie opłat ogrodowych i terminu ich wnoszenia w 2019 roku.
8. Uchwalenie realizacji zadania inwestycyjnego
(remontowego),w tym partycypacji finansowej działkowców.
9. Uchwalenie innych uchwał dotyczących działalności ogrodu.
10. Uchwalenie planu pracy na 2019 rok i programu działania
na okres kadencji.
11. Uchwalenie preliminarza finansowego na 2019 rok
17. Sprawy różne.
18. Zakończenie obrad.